Lymfodrenáž

Bohaté programové vybavení přístroje přináší velmi dobré výsledky jak při zdravotních indikacích (otoky dolních končetin), tak při kosmetických indikacích (formování stehen a lýtek, celulitida).

Lymfodrenáž je speciální léčebná metoda, za pomoci které se podporuje vyplavování odpadních látek z těla. Díky lymfodrenáži můžeme z těla dostat nahromaděné toxické látky, které jsou jinak pro tělo škodlivé. Dalším důležitým aspektem lymfodrenáže je urychlení toku lymfy mízním řečištěm a podpora látkové výměny organismu. Lymfodrenáž významným způsobem podporuje imunitní systém.

V dnešní době se hojně využívá i ke kosmetickým účelům, například významně napomáhá k redukci celulitidy. Další nespornou výhodou je, že lymfodrenáž napomáhá ke zlepšení metabolismu a zlepšení fyzické kondice, což může vést k úbytku váhy.

Lymfodrenáž se dělí na dva základní typy – přístrojovou a manuální, ty lze v určitých případech i kombinovat.

Manuální lymfodrenáž

Jedná se o velmi jemnou nebolestivou techniku, která ovlivňuje křehký mízní systém. Největší výhodou manuální lymfodrenáže oproti přístrojové je možnost zacílit na konkrétní problém, protože terapeut cítí jak tkáň a otok reaguje a tomu patřičně upraví techniku a počet opakování terapeutických hmatů. Je proto vhodná i k ošetření akutních a velmi bolestivých stavů a přístrojovou lymfodrenáží špatně dostupných lokalit (obličej, drobné klouby, hrudník).

Využití:

  • primární, sekundární lymfedém
  • pooperační
  • poúrazové stavy
  • stavy po ozařování a chemoterapii
  • otoky v těhotenství
  • chronická žilní nedostatečnost
  • posílení imunitního systému

Délka aplikace 60-90 min. Ze zdravotních indikací hradí pojišťovna 207. Ostatní dle délky aplikace 900 - 1200,- Kč

Přístrojová lymfodrenáž

Využívá se především při otoku dolních končetin, kdy se nafukují vzduchové kapsy ve speciálním návleku kalhot, které jsou automaticky řízené daným programem. Oproti manuální lymfodrenáži je tato metoda méně náročná časově a finančně, ale také méně cílená. Je vhodná spíše v kombinaci s manuální lymfodrenáží nebo jako doplňková terapie. Nedoporučujeme u akutních a bolestivých stavů.

Přístrojová lymfodrenáž trvá 45 minut. Přístroj Lymfoven pokrývá celé dolní končetiny, třísla a spodní část břicha.

U kosmetických indikací je cena za: 1 aplikaci 200,- Kč.

Při zakoupení celé série 10 - 14 aplikací (doporučená dávka) sleva 10 %.

U zdravotních indikací (stav po ortopedických operacích) hrazeno pojišťovnami 111, 201, 207, 211, 205.